Poradzę sobie sam 2. materiały wspierające funkcjonowanie nastolatków i młodych dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną
Harmonia

Poradzę sobie sam 2. materiały wspierające funkcjonowanie nastolatków i młodych dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną

36,00 zł 30,60 zł
Przejdź do sklepu

Dostawa od 13,00 zł

Opis

Poradzę sobie sam 2. Materiały wspierające funkcjonowanie nastolatków i młodych dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną - Oliwia Szulc, Monika Rajca - Harmonia

Jak mądrze gospodarować pieniędzmi?

W jaki sposób przygotować się do podróży?

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

To jedne z wielu pytań, na które odpowiedzi poszukują Maja i Adam – sympatyczni bohaterowie kart pracy z serii "Poradzę sobie sam". Materiały te powstały z myślą o młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Celem serii jest pomoc w odnajdywaniu się w codziennych, nie zawsze łatwych sytuacjach, aby wspierać uczniów w budowaniu samodzielności.

Druga część materiałów zawiera ćwiczenia podzielone na cztery główne obszary:

Finanse i bankowość

Sprzęt elektroniczny

Podróże małe i duże

W sklepie

W publikacji można znaleźć różnorodne zadania, takie jak:

czytanki i ćwiczenia sprawdzające czytanie ze zrozumieniem

obliczenia pieniężne

krzyżówki

szukanie różnic

puzzle

wykreślanki

ćwiczenia typu prawda–fałsz

Każdy rozdział kończy się podsumowaniem, które pozwala uczniom samodzielnie ocenić swoje umiejętności i wyznaczyć obszary do dalszej pracy.

Oliwia Szulc

– oligofrenopedagog, logopeda, nauczyciel z dwudziestoletnim doświadczeniem. Od wielu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z zaburzeniami mowy. Szczególny nacisk kładzie na komunikację jako punkt wyjścia do nawiązywania relacji interpersonalnych, co przekłada się na prawidłowy przebieg rozwoju dziecka. Stosuje alternatywne metody komunikacyjne wspierające lub kształtujące umiejętności komunikacyjne osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Monika Rajca

– pedagog opiekuńczo-wychowawczy, oligofrenopedagog, logopeda. Od ponad dwudziestu lat pracuje z dziećmi i dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną, a od kilku lat – jako logopeda – także z osobami po udarach i wylewach. Swoim doświadczeniem i umiejętnościami dzieliła się na zajęciach ze studentami logopedii i neurologopedii Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Prywatnie i zawodowo pasjonuje się komunikacją z drugim człowiekiem – bez względu na bariery, które trzeba pokonać, aby uzyskać porozumienie.